H.Pulai Éva : Művészeti díjak március 15. alkalmából

Március 14-én művészeti kitüntetéseket adtak át a Szépművészeti Múzeum Barokk Csarnokában.

 

 

A művészet területén elért esszé- és tanulmányírói teljesítményéért

BALASSA PÉTER-DÍJBAN

részesült:

Keresztesi József szerkesztő, kritikus

 

Kiemelkedő irodalmi tevékenységéért

JÓZSEF ATTILA-DÍJBAN

részesült:

Báger Gusztáv költő

Bálint Péter író

Böszörményi Zoltán író, költő

Iancu Laura költő

Kenéz Ferenc költő

Kabdebó Lóránt irodalomtörténész

Kiss Judit Ágnes költő

Krusovszky Dénes költő

Németh Zoltán költő, irodalomtörténész,

Payer Imre költő

Széky János műfordító

Szilasi László irodalomtörténész, esszéista

Végh Attila költő, esszéíró

 

A nem irodalmi díjazottak listája pedig a következő:

 

A mozgókép területén kifejtett kiemelkedő alkotói, valamint művészi és tudományos

tevékenységéért

BALÁZS BÉLA-DÍJBAN

részesült:

Divinyi Réka forgatókönyvíró

Fillenz Ádám operatőr

Goda Krisztina rendező

Kálomista Gábor producer

Market Károly operatőr

Mészáros Péter rendező

Vészits Andrea dramaturg

Petrányi Viktória jelmeztervező

Péterffy András rendező

Sós Ágnes rendező

 

A kiemelkedő fotóművészeti tevékenységéért

BALOGH RUDOLF-DÍJBAN

részesült:

Herendi Péter fotográfus

Kovács Melinda fotóművész

Szabó Judit fotóművész

 

A kultúra és a közművelődés érdekében hosszabb időn át végzett kiemelkedő munkájáért

BÁNFFY MIKLÓS-DÍJBAN

részesült:

Csincsek Réka művészeti tanácsadó, műsorszerkesztő

Farkasné Gellért Erzsébet könyvtárigazgató

Körner Tamás igazgató, Budapesti Fesztiválzenekar

Zentai Zoltánné gazdasági igazgató, Szolnoki Szigligeti Színház

Závogyán Magdolna kulturális referens,

Zelinka Tamás zenetanár, vezető főtanácsos

 

Kiemelkedő bábművészeti tevékenységéért

BLATTNER GÉZA-DÍJBAN

részesült:

Ács Norbert bábszínész,

Mátravölgyi Ákos báb- és díszlettervező

 

Kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenységéért

ERKEL FERENC-DÍJBAN

részesült:

Pintér Gyula zeneszerző,

Dobos László zenei rendező, zenetanár, karnagy, 

Olsvay Endre zeneszerző

 

Kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenységéért FERENCZY NOÉMI-DÍJBAN részesült:

Békés Rozi tervező grafikusművész

Bráda Judit textiltervező iparművész

Cosovan Attila Róbert formatervező iparművész

Kemény Péter keramikusművész

Kassai Ferenc tervező grafikusművész

Latin Anna textiltervező iparművész

Máder Indira textiltervező iparművész

Máté Tibor belsőépítész

Melcher Mihály üvegtervező művész

Rex Kis Béla belsőépítész

Tóth Zoltán ötvösművész

Zámboriné Fikó Katalin restaurátorművész

 

A táncművészet területén folytatott alkotói, előadói, tudományos és pedagógiai tevékenységért

HARANGOZÓ GYULA-DÍJBAN

részesült:

Borbély Beatrix táncművész,

Czár Gergely táncművész,

Csonka Roland táncművész,

Füzesi Albert művészeti vezető, Maros Művészegyüttes

Gombai Szabolcs táncművész, 

Nagy Írisz magántáncos,

Rujsz Edit címzetes magántáncosnő, balettmester

 

Kiemelkedő artistaművészeti tevékenységéért

HORTOBÁGYI KÁROLY-DÍJBAN

részesült:

Dittmár Roland artistaművész

 

Kiemelkedő színművészeti és színháztudományi tevékenységéért:

JÁSZAI MARI-DÍJBAN

részesült:

Kardos M. Róbert színművész,

Rácz József színművész,

Tóth Tibor színművész,

Király Nina színháztörténész,

Szőcs Gábor színművész,

Tóth Auguszta színművész,

Bartus Gyula színművész,

Bognár Gyöngyvér színművész,

Köles Ferenc színművész,

Keresztes Tamás színművész,

Kertész Marcella színművész,

Nagy Ervin színművész,

Szamosi Zsófia színművész

 

Kiemelkedő zenei- és előadó-művészeti tevékenység elismeréseként

LISZT FERENC-DÍJBAN

részesült:

Bársony Péter brácsaművész,

Dráfi Kálmán zongoraművész,

Farkas Gábor zongoraművész,

Fejér András harsonaművész,

Illényi Katica hegedőművész

Soltészné Lédeczi Judit karnagy,

Záborszky Kálmán karmester,6

Borbély Mihály jazzművész

 

Kiemelkedő képzőművészeti tevékenységéért

MUNKÁCSY MIHÁLY-DÍJBAN

részesült:

Somogyi György festőművész

Méhes Loránt képzőművész

Daradics Árpád képzőművész

Erőss István grafikusművész,

Soó Zöld Margit festőművés

Kelemen Károly festőművész

Beöthy Balázs médiaművész

Nagy Gábor György grafikusművész,

Dienes Attila szobrászművész

Lakatos Pál Sándor szobrászművész

Kóthay Gábor tervező grafikusművész

Barnásné Réti Tünde restaurátorművész

Pál Péter képzőművész, restaurátor

 

Kiemelkedő zenés színházi rendezői, színháztudományi, dramaturgi és műfordítói tevékenységéért

NÁDASDY KÁLMÁN-DÍJBAN

részesült:

Böhm György rendező, dramaturg,

Nagy Viktor rendező

 

A képzőművészet, az iparművészet és a fotóművészet, illetve ezek határterületein végzett kiemelkedő művészettörténészi, művészetírói, műelméleti vagy műkritikusi tevékenységéért

NÉMETH LAJOS-DÍJBAN

részesült:

Szipőcs Krisztina művészettörténész

Prakfalvi Endre művészettörténész,

Dr. Aknai Tamás művészettörténész

 

Kiemelkedő zenetudományi, zenekritikai és zenei ismeretterjesztő tevékenységéért

SZABOLCSI BENCE-DÍJBAN

részesült:

dr. Szalay Olga zenetörténész,

SolymosiTari Eműke zenetörténész

 

Kiemelkedő újságírói tevékenységéért

TÁNCSICS MIHÁLY-DÍJBAN

részesült:

Domány András, a Magyar Rádió nyugalmazott munkatársa

Huzsvár László nyugalmazott nagybecskereki megyéspüspök, a Hitélet szerkesztője,

Németh István nyugdíjas, külső munkatárs Magyar Szó, Hét Nap

Lukács Csaba újságíró,

Sediánszky János újságíró,

Széles Tamás újságíró.

 

 

 

Forrás:

litera.hu

 

 

 

Legutóbb szerkesztette - H.Pulai Éva
Szerző H.Pulai Éva 1132 Írás
A H. a nevem előtt, csak egy megkülönböztető jel, hogy ne keveredjenek össze a hírösszeállítások a firkáimmal. *Pulai Éva